Webinár: Infraštruktúra pre AI a úvod do problematiky cloudu

AI algoritmy potrebujú na svoj tréning a chod určitú infraštruktúru. Tú si môže vybudovať firma sama alebo sa môže spolahnúť na cloudové riešenia. Školenie sa zameria na otázku vhodnej technologickej infraštruktúry pre AI. V úvode si vysvetlíme, ako sa za posledné dekády menila softvérová architektúra a akú rolu v tejto zmene hrala AI.

Následne sa zoznámime s rôznymi infraštruktúrnymi možnosti ako IaaS, SaaS, PaaS a porovnáme výhody on-premise verzus cloud setupu. Prejdeme si aj proces prechodu do cloudu krok po kroku. Napokon si ukážeme rôzne use-casey migrácie do alebo budovania softvéru v cloude.

Spíkri:

Viliam Rapčan:

Viliam má 16-ročné skúsenosti s cloudovými a AI riešeniami, hlavne v oblasti medicíny, zdravotníctva a farmácie. Ako CTO v InoCloud-e, vytvára európsky cloud zameraný na tréning AI modelov. S využitím špičkových, energeticky-efektívnych čipov a obnoviteľných zdrojov sa snaží minimalizovať dopad na životné prostredie a zabezpečiť stabilitu energetickej siete. Jeho práca nie je len o technológii, ale aj o ochrane našej planéty.

Martin Pilka:

CEO spoločnosti dNation, kde softvéroví inžinieri a cloud špecialisti pomáhajú našim zákazníkom s ich digitálnou transformáciou do cloudu. Profesionálnu kariéru začal ako prográmator, vlastnú firmu založil ešte počas školy a od roku 2003 úspešne podniká, hlavne v DACH regióne.

Filip Štiglic:

Filip je softvérový architekt ktorý ma dlhoročné skúsenosti v oblasti vývoja a implementácii inovatívnych a odolných cloudových riešení založených na architektúre mikroslužieb. Pôsobí v spoločnosti Aliter Technologies kde pomáhajú organizáciám a štátnym inštitúciám po celom svete efektívne a bezpečne komunikovať, zbierať a zdieľať dáta a prinášajú vlastné riešenia v oblasti taktickej komunikácie, budovaní informačej infraštruktúry a kyber bezpečnosťi on-site aj v cloude.

Peter Bakonyi: 

Peter je softvérový analytik, ktorý má dlhoročné skúsenosti v oblasti umelej inteligencie a spravovania Big Data. Pôsobí v spoločnosti Aliter Technologies, kde zastrešuje výskum a vývoj AI systémov. Zároveň pôsobí ako výskumný pracovník na STU FIIT v oblastiach automatizácie a neurónových sietí.

Kedy? 23. 5. 2024, 10.00 - 12:30

Kde? Online, MS Teams

Forma semináru: webinár

Previous
Previous

EU Elections: Generative AI and Electoral Integrity

Next
Next

Meet&Learn: Ako prilákať a udržať top talent pre AI a digitalizáciu?